Potápění, potápěčské kurzy
  Potápěčské základny
Potápění ChorvatskoChorvatsko - Pakoštane Potápění EgyptEgypt - Hurghada Potápění EgyptEgypt - safari Potápění BaliBali Potápění Dominikánská republikaDominikánská republika Potápění EgyptEgypt - Dahab
  Klientské centrum
Jméno:
Heslo:
   Rezervace a informace
+420 777 561 001
info@potapeni-online.cz

Okolí Hurghady je bohaté na korálové útesy(reefs)s bohatým tropickým životem, potápění na mnohých lokalitách je vhodné i pro úplné začátečníky, které určite očaruje svět plný slunce, barev, spousty ryb a koralů. Příležitostně je možné zahlédnout i plaché útesové žraloky, mořské želvy – karety nebo vznešené býložravé giganty – manty dvojrohé. Kořením je potápění na vracích lodí Susana, Mina a předvším Salem Express. Častá přítomnost mořských proudů na některých lokalitách určitě osloví i zkušenější dobrodruhy. 

Fanadir (north, south) další nádherný velký rif vyznačující se především množstvím ryb - bodloků, sweetlips, glasfish, perutýni, murény, čtverzubci, , při troše pozornosti i chobotnice stonefish, parejnoci a mořské želvy.......

 

Hamda útes nacházející se v chráněné mořské oblasti u Big Giftunu, kde se díky zákazu rybolovu zdržuje značné množství i velkých druhů ryb. Místy téměř kolmé stěny spadající do značných hloubek.

Small Giftun další lokalita v chráněné oblasti využívaná především k driftovým ponorům podél stěny porostlé obrovskými gorgoniemi a spadající do velké hloubky (možnost zahlédnout i barrakudy a při troše štěstí útesového žraloka). V mělčích částech rifu se zase zdržují velcí napoleoni.

Vrakové potápění:

v blízkosti pobřeží Hurgády se vyskytuje několik vraků rybářských lodí a poblíž přístavu i vojenská loď potopená v době izraelsko-egyptské války. Dále je možno podniknout výjezdy k vrakům Carnatic (nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869) Ghiannis, Chrisola K.nebo Seastar. Životním zážitkem je potápění na jednom z nejlepších vraku světa - Thistlegornu(válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu - lokomotivy, voj, a obrněná auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu,.....)

 

Sabina Garden jedna z nejkrásnějších korálových zahrad

Abu Ramada ostrov jehož sev. část prudce spadá do hlubin ( i zde je možnost spatřit velké ryby - barrakudy, tuňáky, kranase, napoleony) a jižní se zase vyznačuje korálovými zahradami a atoly v nichž se zdržují velká hejna ryb.

Gotta Abu Ramada nádherný korálový atol s bohatou faunou i flórou

Umm Gamar další z ostrůvků, jehož východní stěna je proděravělá množstvím jeskyněk a průdce klesá do hlubin a na druhé straně je naopak plato s korálovým rifemPotápění Egypt - Hurghada   |   Potápění Dominikánská republika   |   Potápění Chorvatsko - Pakoštane   |   Potápění Egypt - safari   |   Potápění Bali


Provozováno na systému: STOVKA - rezervační systém pro cestovní kanceláře