Potápění, potápěčské kurzy
  Potápěčské základny
Potápění ChorvatskoChorvatsko - Pakoštane Potápění EgyptEgypt - Hurghada Potápění EgyptEgypt - safari Potápění BaliBali Potápění Dominikánská republikaDominikánská republika Potápění EgyptEgypt - Dahab
  Klientské centrum
Jméno:
Heslo:
   Rezervace a informace
+420 777 561 001
info@potapeni-online.cz

Egypt - nepotápěči

Káhira

Celodenní výlet do hlavního egyptského města. Odjezd v časných ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry navštívíte Egyptské muzeum, pyramidy v Gíze a Sfingu. Po obědě, jenž je v ceně výletu, následuje návštěva Papyrusového institutu a seznámení s výrobou tohoto pozoruhodného staroegyptského papíru, zlatnické galerie a výrobny na parfémové olejové esence. Návrat do hotelu v pozdních nočních hodinách, pozdní večeře.

Luxor

Překrásný a velmi oblíbený celodenní výlet za památkami egyptské historie. Odjezd v časných ranních hodinách, cesta přes poušť do nilského údolí. V Luxoru klienti navšíví západní břeh Nilu - Údolí králů, Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut. Po obědě, který je v ceně výletu, následuje prohlídka východního břehu Nilu - chrámy v Karnaku a Luxoru. Návrat v nočních hodinách, pozdní večeře.

 

Safari

Výlet džípem za beduíny. Odjezd z Hurghady je po obědě, následuje dobrodružná cesta pustou pouští a okolními horami do beduínské vesnice, kde beduínky pečou placky, chovají gazely a nabízejí tradiční výrobky, jako např. koření a šperky. V ceně je zahrnuta projížďka na velbloudech a tradiční večeře - barbeque, která se připravuje během odpoledne. Večer beduíni hrají na hudební nástroje, zpívají a zvou hosty k tanci. Cestou zpět je zastávka v poušti a pozorování západu slunce.

Aquapark Titanik

 

Výlet lodí s proskleným dnem

Dvouhodinový výlet lodí s proskleným dnem poskytne možnost obdivovat nádherný podmořský svět bez kontaktu s vodou. Možnost fotografování ryb a berevných podmořských živočichů.

 

 

Výlet na ostrov Giftun

Krásný písečný ostrov ležící asi hodinu cesty z Hurghady jachtou. Vyplouvá se v 9 hodin ráno z Hurghady, cestou je zasatávka na otevřeném moři s možností potápění a šnorchlování. Pokračuje se na ostrov, kde loď zakotví a klienti tráví odpoledne na panenské pláži. V ceně je zahrnut oběd a zapůjčení potřeb ke šnorchlování. Návrat do přístavu kolem 16 hodiny.

 

Abu Simbel

Nezapomenutelný výlet z Asuanu. Je tedy možné jej absolvovat pouze při poznávacích a kombinovaných zájezdech. Do Abu Simbel se klienti dopravují autobusem. klienti zhlédnou pompézní chrámy Nefertare a Ramsesse II., které stojí na břehu největšího uměle vytvořeného jezera na světě - Nasser. Když budete mít štěstí, možná zahlédnete i krokodýly, kteří zde volně žijí a to je také jediné místo v Egyptě.

 

Klášter sv. Kateřiny

Klášter sv. Kateřiny se nachází v malém údolí ver výšce 1570 m. n. m. mezi horami Gebel Músa (Mojžíšova hora) a Gebel Catherine (hora sv. Kateřiny). První přichod poustevníků do této krajiny se datuje do roku 300 po Kristu. Nadšená propagátorka křesťanství, císařovna Helena zde nechala na místě biblického tzv. zázraku hořícího keře roku 330 postavit kostel, který byl v 6. století začleněn do opevněného kláštera obehnaného 12 až 15 m vysokým žulovým valem. Uprostřed kláštera naleznete justiniánskou baziliku, jejíž vnitřní výzdoba pochází ze 17. a 18. století. Nejpozoruhodnější věcí jsou zde dochované byzantské mozaiky v apsidě ze 6. století, které uprostřed zobrazují Ježíšův zázrak na hoře Tábor, vlevo desky desatera. Za oltářem se nachází kaple hořícího koře a v arkádové stavbě nalezneme cennou sbírku ikon a světově proslulou knihovnu.

 Potápění Egypt - Hurghada   |   Potápění Dominikánská republika   |   Potápění Chorvatsko - Pakoštane   |   Potápění Egypt - safari   |   Potápění Bali


Provozováno na systému: STOVKA - rezervační systém pro cestovní kanceláře